REKLAMA
Znaleziono 9021 wyników
W centrum Wrocławia powstanie kompleks Bernardyńska  [FILM + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Wrocławia powstanie kompleks Bernardyńska [FILM + WIZUALIZACJE]
Na działce zlokalizowanej pomiędzy ulicami: Bernardyńską, Purkyniego i Janickiego we Wrocławiu, tuż...
Wrocław w czołówce najbardziej atrakcyjnych miejsc do pracy w Polsce [RANKING 2020]artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław w czołówce najbardziej atrakcyjnych miejsc do pracy w Polsce [RANKING 2020]
Antal opublikował 10. edycję raportu "Aktywność specjalistów i menedżerów na rynku pracy". Ranking d...
Za 53 mln zł powstają bezkolizyjne skrzyżowania na linii Koluszki - Łódź Widzew  [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Za 53 mln zł powstają bezkolizyjne skrzyżowania na linii Koluszki - Łódź Widzew [ZDJĘCIA]
Na linii Koluszki - Łódź Widzew dwa bezkolizyjne skrzyżowania zwiększą poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym. W Gałkowie i Andrespolu już widać konstrukcje nowych obiektów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują inwestycje wspólnie z samorządami. Łączna wartość projektów współfinansowanych ze środków unijnych POIiŚ to ok. 53 mln zł netto.
W Warszawie powstanie Plac Centralny – zielone miejsce spotkań. Ogłoszono przetarg [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstanie Plac Centralny – zielone miejsce spotkań. Ogłoszono przetarg [WIZUALIZACJE]
W planie miejskich inwestycji jest przebudowa środkowej części placu Defilad. Ubędzie betonu i asfaltu. Pojawią się drzewa, krzewy i trawniki oraz założenie wodne – tak powstanie tzw. plac Centralny. To kolejny element zmian w ramach programu Nowego Centrum Warszawy. Ogłoszony został przetarg na wykonawcę robót.
PKP PLK S.A. przywrócą po ponad 20 latach połączenia pasażerskie na odcinku Oleśnica – Kępnoartykuł
Pokaż artykuł
PKP PLK S.A. przywrócą po ponad 20 latach połączenia pasażerskie na odcinku Oleśnica – Kępno
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zmodernizują i zelektryfikują odcinek Oleśnica – Kępno na linii nr 181 Herby Nowe – Oleśnica. Wybrana została najkorzystniejsza oferta na realizację inwestycji o szacowanej wartości ok. 600 mln zł. Efektem będą atrakcyjne podróże pociągiem m.in. do Wrocławia i Wielunia, lepsza obsługa podróżnych na 8 stacjach i przystankach. Projekt jest realizowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.
Mielczanie zyskają większą dostępność do kolei. Powstanie dodatkowy przystanek kolejowy [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Mielczanie zyskają większą dostępność do kolei. Powstanie dodatkowy przystanek kolejowy [ZDJĘCIA]
Mielczanie zyskają większą dostępność do kolei. Powstanie dodatkowy punkt zatrzymywania się pociągów, który ułatwi przejazdy m.in. do pracy i szkoły. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczęły realizację prac budowlanych w ramach "Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025".
Będzie szybkie połączenie centrum Rzeszowa z lotniskiem oraz wygodniejsze podróże aglomeracyjne artykuł
Pokaż artykuł
Będzie szybkie połączenie centrum Rzeszowa z lotniskiem oraz wygodniejsze podróże aglomeracyjne
Szybkie połączenie centrum Rzeszowa z lotniskiem oraz wygodniejsze podróże aglomeracyjne dla mieszkańców Podkarpacia zapewni realizowana inwestycja w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej. W toku jest nasuwanie konstrukcji nowego wiaduktu kolejowego. To ważny etap budowy torów do portu lotniczego w Jasionce. Projekt PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za ponad 314 mln zł netto jest współfinansowany z POIiŚ.
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie [ZDJĘCIA]
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie. Prócz pasażerów pociągów skorzystają z niego również piesi i rowerzyści. To ostatnia z trzech przepraw budowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w stolicy Małopolski. W czerwcu dzięki nowym obiektom uruchomione będą dodatkowe tory w centrum miasta. Projekt zwiększy możliwości kolei regionalnej i dalekobieżnej. Inwestycja za przeszło 1,2 mld zł jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu CEF "Łącząc Europę".
Francuski koncern Alstom zatrudni 200 osób w nowym zakładzie w Nadarzynie pod Warszawą artykuł
Pokaż artykuł
Francuski koncern Alstom zatrudni 200 osób w nowym zakładzie w Nadarzynie pod Warszawą
Alstom w Polsce oficjalnie uruchomił produkcję wózków do pociągów regionalnych, metra i tramwajów w nowym zakładzie w Nadarzynie pod Warszawą. Zatrudnionych zostanie tam 200 osób, a koszt inwestycji wyniesie 10 milionów euro. Koncern potroi moce produkcyjne w zakresie wózków do pociągów. Pierwsze sztuki zjechały już z linii produkcyjnej.
Turecka firma zbuduje w Stargardzie fabrykę soli niklu i kobaltu wykorzystywanych do produkcji baterii do aut elektrycznychartykuł
Pokaż artykuł
Turecka firma zbuduje w Stargardzie fabrykę soli niklu i kobaltu wykorzystywanych do produkcji baterii do aut elektrycznych
Turecka firma z sektora chemicznego wchodzi do Polski. Ege Kimya utworzy w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii w Stargardzie zakład produkujący sole niklu oraz kobaltu będące kluczowymi surowcami do produkcji baterii do pojazdów elektrycznych (EV). Podczas procesu inwestycyjnego inwestorzy otrzymali pełne wsparcie ze strony PAIH. Inwestycja w Polsce będzie pierwszym zakładem produkcyjnym firmy zlokalizowanym poza Turcją.
Otworzono oferty w przetargu na projekt trasy tramwajowej na wrocławskie Maślice artykuł
Pokaż artykuł
Otworzono oferty w przetargu na projekt trasy tramwajowej na wrocławskie Maślice
Miasto Wrocław robi pierwszy krok w celu realizacji jednej z najbardziej oczekiwanych inwestycji komunikacyjnych we Wrocławiu – budowy trasy tramwajowej na Maślice, jedno z najszybciej rozbudowujących się osiedli w stolicy Dolnego Śląska. Na realizację tego przedsięwzięcia czekają tysiące mieszkańców tej części miasta.
Buspas na Jagodno coraz bliżej. Tak będzie wyglądać nowa pętla przy Kajdasza [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Buspas na Jagodno coraz bliżej. Tak będzie wyglądać nowa pętla przy Kajdasza [WIZUALIZACJE]
Trwa projektowanie drogi z wydzielonym pasem dla autobusów na Jagodno, a pierwsze roboty budowlane powinny ruszyć jeszcze w tym kwartale. Wiemy, jak będzie wyglądać nowa trasa i pętla przy ulicy Kajdasza.
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie [FILM]
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie. Prócz pasażerów pociągów skorzystają z niego również piesi i rowerzyści. To ostatnia z trzech przepraw budowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w stolicy Małopolski. W czerwcu dzięki nowym obiektom uruchomione będą dodatkowe tory w centrum miasta. Projekt zwiększy możliwości kolei regionalnej i dalekobieżnej. Inwestycja za przeszło 1,2 mld zł jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu CEF "Łącząc Europę".
Setki milionów złotych dla Kolei Dolnośląskich. Unijne pieniądze zwiększą możliwości inwestycyjne spółkiartykuł
Pokaż artykuł
Setki milionów złotych dla Kolei Dolnośląskich. Unijne pieniądze zwiększą możliwości inwestycyjne spółki
Znakomita informacja dla wszystkich osób korzystających z usług Kolei Dolnośląskich. Centrum Unijnych Projektów Transportowych dofinansuje tą dolnośląską spółkę kwotą 333,7 miliona złotych. Dzięki temu przed przewoźnikiem otwiera się perspektywa na jeszcze większy rozmach przy prowadzonych inwestycjach.
We Wrocławiu powstanie pierwsza w Polsce fabryka cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznychartykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu powstanie pierwsza w Polsce fabryka cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych
W stolicy Dolnego Śląska zostanie zrealizowana kolejna nowa, duża inwestycja z branży najnowszych technologii. Inwestor, polska firma ROLTEC Sp. z o.o. z Poznania zamierza wybudować w zachodniej części Wrocławia pierwszą w Polsce fabrykę cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych w technologii CIGS. Inwestor otrzyma od rządu pomoc publiczną na realizację swojej inwestycji.
PGE pozyskała 2,25 mld zł od EBI na rozwój odnawialnych źródeł energii w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
PGE pozyskała 2,25 mld zł od EBI na rozwój odnawialnych źródeł energii w Polsce
PGE Polska Grupa Energetyczna i Europejski Bank Inwestycyjny zawarły umowę kredytową o wartości 2,25 mld zł, z której środki zostaną przeznaczone na sfinansowanie modernizacji Elektrowni Szczytowo-Pompowej Porąbka-Żar oraz rozbudowę portfela elektrowni fotowoltaicznych wraz z infrastrukturą przyłączeniową. Za realizację projektów będzie odpowiedzialna PGE Energia Odnawialna. Wsparcie zostało udzielone w ramach REPowerEU z przeznaczeniem na finansowanie transformacji energetycznej w Polsce.
Globalny gigant kupił dużą, znaną polską firmę z Wrocławiaartykuł
Pokaż artykuł
Globalny gigant kupił dużą, znaną polską firmę z Wrocławia
Kolejna duża, polska firma z Wrocławia została kupiona przez znaną, światową firmę. STRABAG, największa firma budowlana w Austrii, jedna z największych firm budowlanych w Europie i jedna z największych spółek budowalnych w Polsce, podpisała umowę na zakup spółki ZABERD z Wrocławia, lidera rynku utrzymania infrastruktury drogowej. Transakcja jest elementem strategii STRABAG, której efektem będzie rozszerzenie działalności w zakresie utrzymania dróg w kraju. Tym samym STRABAG staje się największym dostawcą usług utrzymania infrastruktury drogowej w Polsce.
Rozbudowa terminalu w Sławkowie: inwestycja w bezpieczeństwo logistyczne Polski i UEartykuł
Pokaż artykuł
Rozbudowa terminalu w Sławkowie: inwestycja w bezpieczeństwo logistyczne Polski i UE
Rozbudowa Euroterminalu Sławków to przedsięwzięcie, które nie tylko zmienia oblicze polskiej logistyki, ale też wzmacnia naszą pozycję na geopolitycznej mapie Europy. 26 maja 2025 r. w Sławkowie podpisano umowę inwestycyjną pomiędzy Agencją Rozwoju Przemysłu a Euroterminalem Sławków. Celem porozumienia jest rozbudowa tego strategicznego węzła logistycznego, który ma odegrać kluczową rolę w procesie odbudowy Ukrainy i wzmocnić pozycję Polski jako lidera transportu w Europie Środkowo-Wschodniej.
250 mld zł inwestycji? W woj. pomorskim powstanie wielki, zielony okręg przemysłowy?artykuł
Pokaż artykuł
250 mld zł inwestycji? W woj. pomorskim powstanie wielki, zielony okręg przemysłowy?
Na północy Polski, w województwie pomorskim planowana jest kolejna olbrzymia inwestycja. Do pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej, licznych wielkich projektów offshore, inwestycji w gospodarkę morską, może dołączyć prawdziwy mega-projekt. Są plany realizacji Projektu „Kaszubia” – zielonego okręgu przemysłowego, którego siedziba ma zostać zlokalizowana w Gdyni.
Wielka inwestycja w Radomiu. Powstanie park logistyczno-produkcyjny i terminal kontenerowy intermodalny [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wielka inwestycja w Radomiu. Powstanie park logistyczno-produkcyjny i terminal kontenerowy intermodalny [WIZUALIZACJE]
Coraz bliżej rozpoczęcia nowej, wielkiej inwestycji w Radomiu, drugim co do wielkości mieście w województwie mazowieckim . Na terenach dawnej ciepłowni RADPEC powstanie terminal intermodalny wraz z parkiem logistyczno-produkcyjnym. Inwestorem jest spółka TG Park Północ. Powstaną setki nowych miejsc pracy.
REKLAMA